FLAŞ! ABD'de OHAL ilan edildi

FLAŞ! ABD'de OHAL ilan edildi
- A +

Amerika Birleşik Devletleri'nde 5 eyalette OHAL ilan edildi.

Krizin dünya medyasına yansımaması için özel önlemlerin alındığı OHAL sürecinde medya devi olarak nitelenen kuruluşların da 3 maymunu oynaması dikkat çekiyor. İşte Sabah.com.tr'nin derlediği ayrıntılar
Amerika Birleşik Devletleri'nde 5 eyalette Olağanüstü Hal ilan edildi. Petrol kaynaklı OHAL ilanı sonrasında eyalet valisinden gelen açıklama ile halk sükunete ve tutumlu olmaya davet edildi. İşte ayrıntılar.

KUZEY CAROLINA OHAL'İN MERKEZİ

Edinilen bilgiye göre Kuzey Carolina sınırları içerisinde yer alan dev petrol borularında patlama meydana geldi. Kaçağın durdurulamadığı patlamada üst düzeyde olan tehlike beraberinde petrol sıkıntısını da getirdi. Eyalet valisi olağanüstü hal ilan etti.

Amerikan medya kuruluşu Breaking 911'in verdiği bilgilere göre Kuzey Carolina eyaletinin doğu kıyısına petrol akışını sağlayan borulardan biri ciddi biçimde hasar gördü. Bunun sonucunda Kuzey Carolina ve bu hattın ulaştığı 4 eyalette daha olağanüstü hal ilan edildi.

BÖLGEDE PETROL SIKINTISI YAŞANIYOR

Bölgede Petrol sıkıntısı yaşanıyor ve sorunun ne zaman çözüleceği hakkında net bir açıklama yok. Eyalet valiliği tüketimi azaltmak adına ne tür önlemler alacaklarını belirlemek için acil toplantı yapılacağını duyurdu.

SÜRÜCÜLERE UYARI!

Henüz önlemlerin açıklanmadığı bölgede sürücüler gereklilik düzeyi yüksek ve acil olmadıkça araç kullanmamaları konusunda uyarıldı.

GEZİCİ MEDYA DEVLERİ SUSUYOR... YA DA SUSTURULUYOR

Türkiye başta olmak üzere Ortadoğu'da her karışıklık arefesinde olay yerinde kamp kuran ABD medyasının büyük kuruluşlarının ise yüz binlerce insanın hayatını etkileyen olağanüstü halden habersiz gibi davranması dikkat çekti.

Sabah.com.tr

Taşın Bıraktığı İz..
Taşın Bıraktığı İz.. Taşın Bıraktığı İz..

GÖRMESİNİ BİLEN GÖZLER..
GÖRMESİNİ BİLEN GÖZLER.. GÖRMESİNİ BİLEN GÖZLER..

MUTLU OLMAYI İSTEYEN ZENGİN ADAM
MUTLU OLMAYI İSTEYEN ZENGİN ADAM MUTLU OLMAYI İSTEYEN ZENGİN ADAM

Konuşmayan Selma
Konuşmayan Selma Konuşmayan Selma

“CANIM ANNEM”
“CANIM ANNEM” “CANIM ANNEM”

DUA’NIN GÜCÜ.. ( Yaşanmış Bir Olay )
DUA’NIN GÜCÜ.. ( Yaşanmış Bir Olay ) DUA’NIN GÜCÜ.. ( Yaşanmış Bir Olay )

Yaşlı Kadın Ve Komşusu
Yaşlı Kadın Ve Komşusu Yaşlı Kadın Ve Komşusu

Mor Menekşe ( Çok Özel Bir Hikaye )
Mor Menekşe ( Çok Özel Bir Hikaye ) Mor Menekşe ( Çok Özel Bir Hikaye )

İlgili Haberler