Hassas gözler için 10 makyaj sırrı

Hassas gözler için 10 makyaj sırrı
- A +

İşte, hassas gözler için makyaj yapmanın tüyoları!

Hassas gözlere sahip insanlar için tahriş çok yaygın bir sorundur. Göz tahrişi bazen günlük işlerinizi zor, hatta imkansız hale bile getirebilir. Hassas gözlere sahip kadınlar için makyaj yapmak gerçekten güç bir meseledir. Doğru uygulanmayan makyaj gözde kızarıklıklara, tahrişe ve kaşıntıya neden olur. Siz de hassas gözlere sahipseniz, yukarıdaki problemlerle karşılaşmadan doğru makyajı yapabilmeniz için birkaç pratik önerimiz olacak.

1-) Fırçalarınızı Temiz Tutun

Hassas gözlere sahipseniz unutmamanız gereken ilk şey, fırçalarınızı daima düzenli olarak temizlemektir. Kullandıkça fırçada kir birikir ve kirli fırçalar size göz enfeksiyonu olarak geri dönebilir. Fırçalarınızı daima hafif bir sabun veya şampuanla yıkayıp temiz bir havlunun üstünde kurumaya bırakın.

2-) Krem Farları Tercih Edin

Göz tahrişi yaşayanlar toz far kullanmakta hep sıkıntı yaşarlar. Pul pul olan toz farların yerine, krem far kullanın çünkü krem farlar toz farların aksine uçuşmazlar. Aynı zamanda ışıltılı, parıltılı farlardan da uzak durmanız gerekir. Çünkü bu tür farlar normal farlardan çok daha fazla irritasyona sebep olur.

3-) Göz İçine Kalem Sürmeyin

Birçok makyaj uzmanı, gözleri daha iri göstermek için göz içine beyaz kalem çekmeyi tavsiye eder. Ne yazık ki bu öneri hassas gözlere sahip insanlara uygun değildir. Siz göz kaleminizi daima gözünüzün dış çerçevesine sürün.

4-) En İyi Ürünleri Seçin

Hassas gözleriniz var diye endişelenmeyin, yine de makyajınızı en iyi şekilde yapabilirsiniz. Bugün birçok markanın, hassas gözlere sahip insanlara yönelik ürünleri bulunmakta. Yine de dikkatli olmakta fayda var. Sizin için en doğru ürünleri bulana kadar birkaç farklı markayı denemeniz gerekebilir.

5-) Kozmetik Ürünlerinizi Sık Sık Yenileyin 

Birçoğumuz, birkaç ay kullanmadığımız makyaj ürünlerini çöpe atarız. Özellikle hassas bünyeli insanlar için bu gerçekten doğru bir harekettir. Her ne kadar temiz tutmaya çalışsanız da, makyaj ürünlerinin içinde zamanla bakteri üreyebilir. En iyisi bu ürünleri, tahrişten kaçınmak için özellikle göz makyajı ürünlerini sık sık yenilemekte fayda var.

6-) Primer ve Fondöten

Primer ve fondötenler sadece makyajınızı sabitlemekle kalmaz, hassas cildiniz ve makyaj ürünleri arasında bariyer görevi de görürler. Göz çevreniz için kullanabileceğiniz normalden çok daha katkısız ve saf primer ve fondötenler bulunmakta. Ayrıca hassas cildiniz için doğru makyaj ürünlerini seçerek makyaj yapmadan önce teninizde deneyin.

7-) Maskara

Kirpikleri daha uzun, daha dolgun gösteren maskaraları kullanmaktan kaçının çünkü bu tarz maskaraların içindeki lifler gözlerinizi çok daha fazla tahriş eder. Bazı insanlar kirpik boyama setlerini tercih edebilir. Fakat kullanmadan önce mutlaka kullanma talimatlarına uyarak alerji yapıp yapmayacağını test etmelisiniz.

8-) Hassas Dokunuşlar

Hassas gözlere daima nazikçe yaklaşmalısınız. Temiz fırçalara ek olarak, gözlerinize dokunmadan önce mutlaka ellerinizin temiz olduğundan emin olun. Tahriş edici bakteriler kolayca gözünüze bulaşıp irritasyona sebep olabilir. Son olarak makyaj yaparken ve makyajınızı temizlerken sakın gözlerinizi ovalamayın.

9-) Makyajınızı Daima Temizleyin

Çoğumuz makyajımızı temizlemeyi sık sık unutur veya buna üşeniriz. Fakat hassas gözleriniz varsa, bu konuda çok daha titiz davranmalısınız. Hafif bir makyaj temizleyici veya yüz temizleme ürünüyle yüzünüzdeki tüm makyajı temizlediğinizden emin olun. Makyajınızı çıkararak, gözünüze bulaşabilecek enfeksiyonlardan da korunmuş olursunuz.

10-) Farklı Renkler Tercih Edin

Bazı insanlar, farklı renk pigmentlerine gözlerinin daha farklı tepkiler verdiğini fark eder. Siyah bir göz kalemi kullanıyorsanız mesela, kahve tonlarını deneyip hassas gözlerinize iyi gelip gelmediğine bakabilirsiniz.
Hassas gözler, normalden çok daha iyi bir bakım, daha titiz bir temizlik ve daha dikkatli seçilen makyaj ürünleri gerektirir. Ama yukarda bahsettiğimiz hijyen, bakım ve makyaj tüyolarıyla çok daha rahat makyaj yapabilirsiniz

Dikkat! Çin Plastikten Pirinç Üretiyor Gerçeği İle Plastiği Ayırt Etmenin Yolları
Dikkat! Çin Plastikten Pirinç Üretiyor Gerçeği İle Plastiği Ayırt Etmenin Yolları Dikkat! Çin Plastikten Pirinç Üretiyor Gerçeği İle Plastiği Ayırt Etmenin Yolları

Karaciğer Yağlanmasının 7 İşareti Doğal ve Kolay Çözüm Yolları
Karaciğer Yağlanmasının 7 İşareti Doğal ve Kolay Çözüm Yolları Karaciğer Yağlanmasının 7 İşareti Doğal ve Kolay Çözüm Yolları

Emniyet kemeri Onları Hayata Bağladı
Emniyet kemeri Onları Hayata Bağladı Edirnenin Keşan ilçesinde karşı şeride geçerek takla atan aracın sürücüsü ve eşi emniyet kemerinin takılı olması sayesinde kazayı ucuz atlattı.

Emekli polis memuru mandalina yüzünden pazarcıları vurdu
Emekli polis memuru mandalina yüzünden pazarcıları vurdu Bursa'da pazarda alışveriş yapan emekli polis memuru Gürkan Erol, mandalinalarını beğenmediği pazarcıları tabancayla yaraladı

İğneli Epilasyonun İnsanlar Üzerindeki Zararları
İğneli Epilasyonun İnsanlar Üzerindeki Zararları İğneli Epilasyonun İnsan Üzerindeki Zararlarından Bahsedeceğiz..

KARAKTERİNİZİ ANALİZİ EDİN
KARAKTERİNİZİ ANALİZİ EDİN KARAKTERİNİZİ ANALİZİ EDİN

4 AY İÇERİSİNDE KARACİĞERİ TEMİZLEMEK MÜMKÜN !!!
4 AY İÇERİSİNDE KARACİĞERİ TEMİZLEMEK MÜMKÜN !!! 4 AY İÇERİSİNDE KARACİĞERİ TEMİZLEMEK MÜMKÜN !!!

Tarçının Bilinmeyen 10 Faydası
Tarçının Bilinmeyen 10 Faydası Tarçının Bilinmeyen 10 Faydası

İlgili Haberler