Hollywood yıldızı Lohan'ın Suriyelileri ziyareti

Hollywood yıldızı Lohan'ın Suriyelileri ziyareti
- A +

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, Sultanbeyli'de Suriyeli sığınmacıları ziyaret eden Hollywood yıldızı Lindsay Lohan'ın çok etkilendiğini belirterek, "Suriyeli doktorların çalıştığı ve mültecilere hizmet veren Sultanbeyli'deki hastaneden çok etkilendi. Bir dahaki gelişinde bu hastanede bir gün çalışmak istediğini söyledi." dedi.

Amerikalı ünlü oyuncu Lindsay Lohan, Türkiye'ye gelerek Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın ile Sultanbeyli'de Suriyeliler için açılan hastaneye ziyaret etti. Hastanedeki görüşmelerin ardından Suriyeli bir aileye misafir olan Lohan, sığınmacılara hediyeler verdi. Suriyeli sığınmacıların hikayelerini dinleyen Lohan, gözyaşlarına hakim olamadı.

Türkiye'den ayrılmadan izlenimlerini sosyal medya hesabından paylaşan Lohan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sık sık dile getirdiği "Dünya 5'ten büyüktür" ifadesini slogan olarak kullandı. Lohan, Türkiye'ye en kısa zamanda bir daha gelerek Suriyeli sığınmacılarla ilgili çalışmalarına devam etme sözü verdi.

"Lohan'ın Suriyeli mülteci krizi konusunda çalışma yapma hususunda ciddi olduğunu gördük"

Lindsay Lohan'a eşlik eden Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Boynukalın, ünlü oyuncunun ziyaretine ilişkin AA muhabirine bilgi verdi.

Lohan'ın, Suriyeli ailelerin ve Türkiye'nin sığınmacılar için yaptığı fedakarlıklardan çok etkilendiğini dile getiren Boynukalın, "Hollywood yıldızı, gördükleri karşısında çok etkilendi. Ziyaret ettiği bir mültecinin hikayesini dinledikten sonra, evin mutfağına geçerek hüngür hüngür ağladı." dedi.

"Onlarla görüştükten sonra Türkiye'nin Suriyeli mülteciler konusunda yaptıklarını anlattık. Ülke olarak 5 yıldan beri 3 milyondan fazla mülteciye ev sahipliği yaptığımızı ve her türlü destekte bulunduğumuzu ifade ederek farklı bir tablo görmeleri gerektiğini aktardık. 

Bunun üzerine bana 'ne yapabiliriz?" diye sordular. 'Madem bu kadar ilgilisiniz o zaman Sultanbeyli'de Suriyeli doktorların çalıştığı ve sadece mültecilere sağlık hizmeti veren bir hastane var. Önce burayı, sonra mültecilerin kaldıkları evleri ziyaret edelim. Buraları bir görün. Yaralıların durumuna ilişkin bilgi sahibi olun. Sonra evlerde Suriyelilerin hayat hikayelerine dinleyin' diye öneride bulunduk. Bunun üzerine söylediklerime 'tamam' dediler. Lohan'ın Suriyeli mülteci krizi konusunda çalışma yapma hususunda ciddi olduğunu gördük. Kendisine bazı görüşmeler yapması konusunda yardımcı olduk. Tabii bu görüşmelerin onun için çok duygusal geçtiğine de tanık olduk."

"Gördüklerinden çok etkilendi"

Önce hastanenin ziyaret edilerek doktorlarla görüşüldüğünü anlatan Boynukalın, şunları kaydetti:

"Bu görüşmenin ardından Lohan, 'bir dahaki geldiğimde bu hastanede bir gün çalışmak istiyorum' dedi. Kendisinin verdiği bilgiye göre, bir hafta-10 gün içinde tekrar Türkiye'ye gelecek. Hastane ziyaretinin ardından Sultanbeyli'de bir eve gittik. 

Halepli, iki bacağından yaralı bir beyefendinin evine misafir olduk. Lohan bu beyefendinin hikayesini dinledi. Tabii çok acıklı bir hikayesi var, Halepli misafirimizin. Bu evin durumunu, adamın halini, ailelerin ne şartlarda yaşadığına gördü. Hikayeyi dinledi ve mutfağa girdi, çıktı ve hüngür hüngür ağlamaya başladı. Gördüklerinden çok etkilendi."

"Hollywood yıldızının Suriye meselesiyle ilgilenmesi önemli"

Görüşmelere hiçbir medya kuruluşunun çağrılmadığını ve olayın şova dönüşmemesi için azami derecede hassasiyet gösterildiği vurgulayan Boynukalın, "Önemli olan bir Hollywood yıldızının meseleye ciddi ilgi göstererek ve devamlı olarak buraya gelerek konuyu dünya gündemine taşımak istemesidir. Zannederim kamplara gidip şov yapmadan meselenin altını doldurarak ve devamını sağlayarak gidecek. Ancak böyle bir şey etkili olur. 

Sonrasında bütün dünya yıldızlarına şunu deme imkanı ve fırsatı olabilir; 'Kardeşim, ben bunların yetimlerini, öksüzlerini, yaralılarını, hastalarını, ailelerini gördüm ve hikayelerini dinledim. Türkiye'nin bu insanlar için neler yaptıklarını gördüm.' Aslında bütün dünyanın bu meselede gözlerini nasıl kapattıklarını biliyoruz. 

Dünyanın Suriye konusunda gözlerini açması için artık sanatçıları, yıldızları, buraya davet etme hakkı olur. Tabii tüm görüşlerinden sonra bir basın toplantısı yaparak çalışmaları hakkında dünya kamuoyunu bilgilendirirse işte o zaman çok büyük bir anlamı olur" ifadelerini kullandı.

"Her türlü katkıyı verebiliriz"

Lohan'ın bir sonraki gelişinde çok farklı çalışmaları yürütmeye imkan sağlanabileceğini dile getiren Boynukalın, "Sınırın öbür tarafına geçmek dahil her şey olabilir. 

Eğer bir mülteci krizinden bahsediyorsak ana kaynağına inmeden, o topraklara dokunmadan meseleyi anlamak mümkün değil. Bizden bir yardım istendi, elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık. Sonrasından da elimizden geldiğince her türlü katkıyı verebiliriz." diye konuştu.

Büşra Ve Yusuf ( Okuyunca Göz Yaşlarınızı Tutamayacaksınız )
Büşra Ve Yusuf ( Okuyunca Göz Yaşlarınızı Tutamayacaksınız ) Büşra Ve Yusuf ( Okuyunca Göz Yaşlarınızı Tutamayacaksınız )

Bir Babanın Son Nasihati
Bir Babanın Son Nasihati Bir Babanın Son Nasihati

ANNE VE KAYNANA FARKI
ANNE VE KAYNANA FARKI ANNE VE KAYNANA FARKI

ALLAH ( C.C ) BANA YETER ( OKUYUNCA HAYRAN KALACAKSINIZ )
ALLAH ( C.C ) BANA YETER ( OKUYUNCA HAYRAN KALACAKSINIZ ) ALLAH ( C.C ) BANA YETER ( OKUYUNCA HAYRAN KALACAKSINIZ )

VERESİYE DEFTERİ ( OKUYUNCA ÇOK ETKİLENECEKSİNİZ )
VERESİYE DEFTERİ ( OKUYUNCA ÇOK ETKİLENECEKSİNİZ ) VERESİYE DEFTERİ ( OKUYUNCA ÇOK ETKİLENECEKSİNİZ )

BOŞANMAK İSTİYORUM
BOŞANMAK İSTİYORUM BOŞANMAK İSTİYORUM

Bir ANNE’nin Ağlatan Fedakarlığı ( Mutlaka Okuyun )
Bir ANNE’nin Ağlatan Fedakarlığı ( Mutlaka Okuyun ) Bir ANNE’nin Ağlatan Fedakarlığı ( Mutlaka Okuyun )

DEDİKODUYLA İLE İLGİLİ YAŞANMIŞ OLAY
DEDİKODUYLA İLE İLGİLİ YAŞANMIŞ OLAY DEDİKODUYLA İLE İLGİLİ YAŞANMIŞ OLAY

İlgili Haberler