Makyaj Malzemesi Alırken Bunlara Dikkat!

Makyaj Malzemesi Alırken Bunlara Dikkat!
- A +

Makyaj malzemesi alırken nelere dikkat etmeliyiz Özellikle makyaj malzemesi alırken, kendi cildinize göre olan ürünleri seçmenizde her zaman fayda var. Makyaj malzemesi alırken özellikle dikkat etmemiz gereken bir çok husus var.

Örneğin çok beğenip aldığınız bir malzeme, cildinizde kalıcı hasarlar, yaralar devreye getirebilir, cildinizin çok çabuk yaşlanmasını ve zarar görmesine neden olabilir. Bu yüzden makyaj malzemesiyle ilgili yaptığınız alışverişler çok özenli olmalı.

  • Öncelikle yüzümüzün ve tenimizin uyumlu olabilmesi için fondöten seçimleri çok önemli. Bu yüzden fondöten alırken mutlaka bileğinizin iç kısmına çok az sürerek, teninizle uyumuna bakıp kararı verebilirsiniz.
  • Cilt sağlığınızı korumak için, herkes tarafından önerilen ve beğenilen ünlü markaları kullanarak cildinizi olumsuz etkenlerden koruyabilirsiniz.
  • Eğer cildiniz yağlı ise su bazlı fondötenleri tercih etmelisiniz ya da cildiniz kuru bir cilt ise yağ bazı yüksek olan fondötenleri seçerek, fondöten seçiminde ilk adımı doğru bir şekilde atmış olursunuz.
  • Bizler genellikle “her şeyin daha büyüğünü alalım da hemen bitmesin” “büyüğü olsun da  bir  ay  değilde  canım iki ay kullanırım, diğer ay bi daha almakla uğraşmıyim” mantığıyla hareket ettiğimiz için, ki özellikle de makyaj malzemeleri gibi cilt ürünlerinde, aslında cildimize ne kadar çok düşmanca yaklaştığımızın farkında bile olmayız. Oysa ki cildimiz bizim en önemli noktamız, herşeyden çok cildimize özen göstermeliyiz çünkü yanlışlıkla kullanım tarihi geçmiş bir ürünü cildimize uyguladığımızda, onun bize ne kadar hasar vereceğini düşünmeyiz bile. Bu yüzden özellikle cilt ürünlerinde alışveriş yaparken, mümkün olduğunca küçük ürünler almaya özen gösterin ki, hem cildinizi, hem de cebinizi yakmamış olun.
  • Yine cilt ürünleri alırken çok dikkat etmemiz gereken bir kaç husus daha var. Ürün alırken cilt tahrişini önlemek için hem o ürünün raf ömrüne, hem de son kullanma tarihine dikkat etmemiz son derece önemli bir noktadır.
  • Makyaj malzemesi alırken önemli bir nokta da anne adayları yani hamileler için. Anne adaylarımızın cilt ürünleri alırken mutlaka sodyum sülfat içerip, içermediğine dikkat etmeleri gerekmektedir. Hatalı ürün seçimi anne karnındaki bebeğin göz gelişimini engellemektedir.
  • Cilt ürünü seçerken kimyasalların az olduğu ürünler seçmekte son derece önemli çünkü paraben gibi maddeler içeren makyaj ürünleri, cildinizi olumsuz yönde etkileyerek cilt hatlarınızın bozulmasına neden olur.
  • Önemli bir noktada lütfen cilt malzemeleri alırken dışardan değilde, mağazalarda satılan cilt ürünlerini almaya özen gösterelim çünkü dışarda satılan “çakma”  dediğimiz bir çok ürün ünlü markaların kopyaları olduğu için cildinizde çıkacak ağır problemlere yol açabilir.

Dikkat! Çin Plastikten Pirinç Üretiyor Gerçeği İle Plastiği Ayırt Etmenin Yolları
Dikkat! Çin Plastikten Pirinç Üretiyor Gerçeği İle Plastiği Ayırt Etmenin Yolları Dikkat! Çin Plastikten Pirinç Üretiyor Gerçeği İle Plastiği Ayırt Etmenin Yolları

Karaciğer Yağlanmasının 7 İşareti Doğal ve Kolay Çözüm Yolları
Karaciğer Yağlanmasının 7 İşareti Doğal ve Kolay Çözüm Yolları Karaciğer Yağlanmasının 7 İşareti Doğal ve Kolay Çözüm Yolları

Emniyet kemeri Onları Hayata Bağladı
Emniyet kemeri Onları Hayata Bağladı Edirnenin Keşan ilçesinde karşı şeride geçerek takla atan aracın sürücüsü ve eşi emniyet kemerinin takılı olması sayesinde kazayı ucuz atlattı.

Emekli polis memuru mandalina yüzünden pazarcıları vurdu
Emekli polis memuru mandalina yüzünden pazarcıları vurdu Bursa'da pazarda alışveriş yapan emekli polis memuru Gürkan Erol, mandalinalarını beğenmediği pazarcıları tabancayla yaraladı

İğneli Epilasyonun İnsanlar Üzerindeki Zararları
İğneli Epilasyonun İnsanlar Üzerindeki Zararları İğneli Epilasyonun İnsan Üzerindeki Zararlarından Bahsedeceğiz..

KARAKTERİNİZİ ANALİZİ EDİN
KARAKTERİNİZİ ANALİZİ EDİN KARAKTERİNİZİ ANALİZİ EDİN

4 AY İÇERİSİNDE KARACİĞERİ TEMİZLEMEK MÜMKÜN !!!
4 AY İÇERİSİNDE KARACİĞERİ TEMİZLEMEK MÜMKÜN !!! 4 AY İÇERİSİNDE KARACİĞERİ TEMİZLEMEK MÜMKÜN !!!

Tarçının Bilinmeyen 10 Faydası
Tarçının Bilinmeyen 10 Faydası Tarçının Bilinmeyen 10 Faydası

İlgili Haberler