Makyaj Malzemesi Alırken Bunlara Dikkat!

Makyaj Malzemesi Alırken Bunlara Dikkat!
- A +

Makyaj malzemesi alırken nelere dikkat etmeliyiz Özellikle makyaj malzemesi alırken, kendi cildinize göre olan ürünleri seçmenizde her zaman fayda var. Makyaj malzemesi alırken özellikle dikkat etmemiz gereken bir çok husus var.

Örneğin çok beğenip aldığınız bir malzeme, cildinizde kalıcı hasarlar, yaralar devreye getirebilir, cildinizin çok çabuk yaşlanmasını ve zarar görmesine neden olabilir. Bu yüzden makyaj malzemesiyle ilgili yaptığınız alışverişler çok özenli olmalı.

  • Öncelikle yüzümüzün ve tenimizin uyumlu olabilmesi için fondöten seçimleri çok önemli. Bu yüzden fondöten alırken mutlaka bileğinizin iç kısmına çok az sürerek, teninizle uyumuna bakıp kararı verebilirsiniz.
  • Cilt sağlığınızı korumak için, herkes tarafından önerilen ve beğenilen ünlü markaları kullanarak cildinizi olumsuz etkenlerden koruyabilirsiniz.
  • Eğer cildiniz yağlı ise su bazlı fondötenleri tercih etmelisiniz ya da cildiniz kuru bir cilt ise yağ bazı yüksek olan fondötenleri seçerek, fondöten seçiminde ilk adımı doğru bir şekilde atmış olursunuz.
  • Bizler genellikle “her şeyin daha büyüğünü alalım da hemen bitmesin” “büyüğü olsun da  bir  ay  değilde  canım iki ay kullanırım, diğer ay bi daha almakla uğraşmıyim” mantığıyla hareket ettiğimiz için, ki özellikle de makyaj malzemeleri gibi cilt ürünlerinde, aslında cildimize ne kadar çok düşmanca yaklaştığımızın farkında bile olmayız. Oysa ki cildimiz bizim en önemli noktamız, herşeyden çok cildimize özen göstermeliyiz çünkü yanlışlıkla kullanım tarihi geçmiş bir ürünü cildimize uyguladığımızda, onun bize ne kadar hasar vereceğini düşünmeyiz bile. Bu yüzden özellikle cilt ürünlerinde alışveriş yaparken, mümkün olduğunca küçük ürünler almaya özen gösterin ki, hem cildinizi, hem de cebinizi yakmamış olun.
  • Yine cilt ürünleri alırken çok dikkat etmemiz gereken bir kaç husus daha var. Ürün alırken cilt tahrişini önlemek için hem o ürünün raf ömrüne, hem de son kullanma tarihine dikkat etmemiz son derece önemli bir noktadır.
  • Makyaj malzemesi alırken önemli bir nokta da anne adayları yani hamileler için. Anne adaylarımızın cilt ürünleri alırken mutlaka sodyum sülfat içerip, içermediğine dikkat etmeleri gerekmektedir. Hatalı ürün seçimi anne karnındaki bebeğin göz gelişimini engellemektedir.
  • Cilt ürünü seçerken kimyasalların az olduğu ürünler seçmekte son derece önemli çünkü paraben gibi maddeler içeren makyaj ürünleri, cildinizi olumsuz yönde etkileyerek cilt hatlarınızın bozulmasına neden olur.
  • Önemli bir noktada lütfen cilt malzemeleri alırken dışardan değilde, mağazalarda satılan cilt ürünlerini almaya özen gösterelim çünkü dışarda satılan “çakma”  dediğimiz bir çok ürün ünlü markaların kopyaları olduğu için cildinizde çıkacak ağır problemlere yol açabilir.

Çok Güzel Bir Hikâye ( Kardeş Candır )
Çok Güzel Bir Hikâye ( Kardeş Candır ) Çok Güzel Bir Hikâye ( Kardeş Candır )

Nasipsiz Dayak Bile Yenmez..
Nasipsiz Dayak Bile Yenmez.. Nasipsiz Dayak Bile Yenmez..

Dar Ayakkabı.. ( Muhteşem Bir Hikâye )
Dar Ayakkabı.. ( Muhteşem Bir Hikâye ) Dar Ayakkabı.. ( Muhteşem Bir Hikâye )

Bakmak, Görmek Ve Biz..
Bakmak, Görmek Ve Biz.. Bakmak, Görmek Ve Biz..

MÜKEMMEL EŞ
MÜKEMMEL EŞ MÜKEMMEL EŞ

Hz. İSA ve SİYAH YILAN (İbretlik hikaye )
Hz. İSA ve SİYAH YILAN (İbretlik hikaye ) Hz. İSA ve SİYAH YILAN (İbretlik hikaye )

Türk Yönetim Felsefesi
Türk Yönetim Felsefesi Türk Yönetim Felsefesi

Sol Yanım Çok Acıyor Anne ( Okunası Duygusal Bir Yazı )
Sol Yanım Çok Acıyor Anne ( Okunası Duygusal Bir Yazı ) Sol Yanım Çok Acıyor Anne ( Okunası Duygusal Bir Yazı )

İlgili Haberler