Pirinç suyunun güzelliğinize 4 mucize etkisi

Pirinç suyunun güzelliğinize 4 mucize etkisi
- A +

Pirinç suyu ile hazırlayacağınız toniklerle güzelleşmeye ne dersiniz? İşte cilt bakımında pirinç suyunu kullanma rehberi...

Pirinç pilavı yaparken ya da yemeklerinizde kulanırken pirinçleri güzelce yıkayıp suda bekletiyorsunuz sonra da döküyorsunuz ya o suyu. Artık dökmek yok. Çünkü pirinç suyu güzelliğiniz için o kadar faydalı ki... Saç dökülmesini engelliyor, cildi beyazlaştırıyor, sivilcelerden kurtarıyor ve yağ yakmanıza yardımcı oluyor. Nasıl mı?

Saç dökülmesini önler

Saç dökülmesi, hemen hemen herkes değil direkt olarak herkes için canı sıkıcı bir olaydır. Saç dökülmesini engellemek için pek çok bitkisel veya kimyasal yola başvurulur. Ancak pirinç suyu ile evinizde kendi kürünüzü oldukça sağlıklı bir şekilde yapabikmeniz mümkün. Bitki Bilim ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'nın bu konuda özel bir kür tarifi var.

Malzemeler: 1 çorba kaşığı üzüm suyu, 1 çorba kaşığı haşlanmış pirinç suyu, 1 çorba kaşığı haşlanmış buğday suyu, 1 çorba kaşığı yulaf suyu, 1 çorba kaşığı zeytinyağı.

Yapılışı: Bir kase içerisine tüm malzemeleri koyun ve bolca karıştırın. Karıştırdığınız kürü saç diplerine masaj yaparak uygulayın. 1 saat beklettikten sonra yıkayın.

Cildi beyazlatır ve sıkılaştırır

Pirincin içerisinde bulunan para aminobenzoik asit, ferulik asit ve allantoin maddeleri, cildi hem güneşe karşı koruyor hem de onarıyor. Aynı zamanda cildi beyazlatarak cilt lekelerini de ortadan kaldırırken kullanıldığı bölgedeki kırışıkların ve sarkmaların onarılmasında da yardımcı oluyor.

Tonik için malzemeler: 5 tatlı kaşığı pirinç, 1.5 çay bardağı ılık su.

Yapılışı: Pirinci ılık suda 3 dakika bekletiyoruz daha sonra bir şişeye alıyoruz ve tonik gibi kullanmaya başlıyoruz. Bu toniği buzdolabında muhafaza ederek 3 gün boyunca kullanmalısınız.

Sivilce ve siyah noktalardan kurtarır

Sivilce ve siyah noktalara anlık müdahale etmek için 1 çay bardağı pirinci 2 çay bardağı içme suyu içinde en az 2.5-3 saat bekletin. Ardından pirincin suyunu süzün ve yüzünüzü bu suyla yıkayın.

Yağ yakmaya yardımcı olur

Op. Dr. Feridun Kunak, vücutta fazla yağ yakımını sağlamak için; ayrı bardaklarda hazırlayacağınız aynı oranda pirinç suyu, yeşil çay ve zeytin yaprağı çayını bir kavanozda karıştırarak yemeklerden önce bir bardak içmenizi öneriyor.

Canım Yanıyor Anne!
Canım Yanıyor Anne! Canım Yanıyor Anne!

Şehit Mektubu...
Şehit Mektubu... Şehit Mektubu...

Erzurumlu Hafız Fatma ( Okurken Gözyaşlarınızı Tutamayacaksınız.. )
Erzurumlu Hafız Fatma ( Okurken Gözyaşlarınızı Tutamayacaksınız.. ) Erzurumlu Hafız Fatma

HZ Eyüp Peygamberin Kıssası
HZ Eyüp Peygamberin Kıssası HZ Eyüp Peygamberin Kıssası

Taksici ve para üstü
Taksici ve para üstü Taksici ve para üstü

Evleneli oniki yıl olmuştu. Çocuk sahibi olamamıştık
Evleneli oniki yıl olmuştu. Çocuk sahibi olamamıştık Evleneli oniki yıl olmuştu. Çocuk sahibi olamamıştık

İki kadın hastanenin kadın doğum bölümünde doktor sırasını
İki kadın hastanenin kadın doğum bölümünde doktor sırasını İki kadın hastanenin kadın doğum bölümünde doktor sırasını

Gelin ve Kaynana Kavgası
Gelin ve Kaynana Kavgası Gelin ve Kaynana Kavgası

İlgili Haberler