Pirinç suyunun güzelliğinize 4 mucize etkisi

Pirinç suyunun güzelliğinize 4 mucize etkisi
- A +

Pirinç suyu ile hazırlayacağınız toniklerle güzelleşmeye ne dersiniz? İşte cilt bakımında pirinç suyunu kullanma rehberi...

Pirinç pilavı yaparken ya da yemeklerinizde kulanırken pirinçleri güzelce yıkayıp suda bekletiyorsunuz sonra da döküyorsunuz ya o suyu. Artık dökmek yok. Çünkü pirinç suyu güzelliğiniz için o kadar faydalı ki... Saç dökülmesini engelliyor, cildi beyazlaştırıyor, sivilcelerden kurtarıyor ve yağ yakmanıza yardımcı oluyor. Nasıl mı?

Saç dökülmesini önler

Saç dökülmesi, hemen hemen herkes değil direkt olarak herkes için canı sıkıcı bir olaydır. Saç dökülmesini engellemek için pek çok bitkisel veya kimyasal yola başvurulur. Ancak pirinç suyu ile evinizde kendi kürünüzü oldukça sağlıklı bir şekilde yapabikmeniz mümkün. Bitki Bilim ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'nın bu konuda özel bir kür tarifi var.

Malzemeler: 1 çorba kaşığı üzüm suyu, 1 çorba kaşığı haşlanmış pirinç suyu, 1 çorba kaşığı haşlanmış buğday suyu, 1 çorba kaşığı yulaf suyu, 1 çorba kaşığı zeytinyağı.

Yapılışı: Bir kase içerisine tüm malzemeleri koyun ve bolca karıştırın. Karıştırdığınız kürü saç diplerine masaj yaparak uygulayın. 1 saat beklettikten sonra yıkayın.

Cildi beyazlatır ve sıkılaştırır

Pirincin içerisinde bulunan para aminobenzoik asit, ferulik asit ve allantoin maddeleri, cildi hem güneşe karşı koruyor hem de onarıyor. Aynı zamanda cildi beyazlatarak cilt lekelerini de ortadan kaldırırken kullanıldığı bölgedeki kırışıkların ve sarkmaların onarılmasında da yardımcı oluyor.

Tonik için malzemeler: 5 tatlı kaşığı pirinç, 1.5 çay bardağı ılık su.

Yapılışı: Pirinci ılık suda 3 dakika bekletiyoruz daha sonra bir şişeye alıyoruz ve tonik gibi kullanmaya başlıyoruz. Bu toniği buzdolabında muhafaza ederek 3 gün boyunca kullanmalısınız.

Sivilce ve siyah noktalardan kurtarır

Sivilce ve siyah noktalara anlık müdahale etmek için 1 çay bardağı pirinci 2 çay bardağı içme suyu içinde en az 2.5-3 saat bekletin. Ardından pirincin suyunu süzün ve yüzünüzü bu suyla yıkayın.

Yağ yakmaya yardımcı olur

Op. Dr. Feridun Kunak, vücutta fazla yağ yakımını sağlamak için; ayrı bardaklarda hazırlayacağınız aynı oranda pirinç suyu, yeşil çay ve zeytin yaprağı çayını bir kavanozda karıştırarak yemeklerden önce bir bardak içmenizi öneriyor.

Dikkat! Çin Plastikten Pirinç Üretiyor Gerçeği İle Plastiği Ayırt Etmenin Yolları
Dikkat! Çin Plastikten Pirinç Üretiyor Gerçeği İle Plastiği Ayırt Etmenin Yolları Dikkat! Çin Plastikten Pirinç Üretiyor Gerçeği İle Plastiği Ayırt Etmenin Yolları

Karaciğer Yağlanmasının 7 İşareti Doğal ve Kolay Çözüm Yolları
Karaciğer Yağlanmasının 7 İşareti Doğal ve Kolay Çözüm Yolları Karaciğer Yağlanmasının 7 İşareti Doğal ve Kolay Çözüm Yolları

Emniyet kemeri Onları Hayata Bağladı
Emniyet kemeri Onları Hayata Bağladı Edirnenin Keşan ilçesinde karşı şeride geçerek takla atan aracın sürücüsü ve eşi emniyet kemerinin takılı olması sayesinde kazayı ucuz atlattı.

Emekli polis memuru mandalina yüzünden pazarcıları vurdu
Emekli polis memuru mandalina yüzünden pazarcıları vurdu Bursa'da pazarda alışveriş yapan emekli polis memuru Gürkan Erol, mandalinalarını beğenmediği pazarcıları tabancayla yaraladı

İğneli Epilasyonun İnsanlar Üzerindeki Zararları
İğneli Epilasyonun İnsanlar Üzerindeki Zararları İğneli Epilasyonun İnsan Üzerindeki Zararlarından Bahsedeceğiz..

KARAKTERİNİZİ ANALİZİ EDİN
KARAKTERİNİZİ ANALİZİ EDİN KARAKTERİNİZİ ANALİZİ EDİN

4 AY İÇERİSİNDE KARACİĞERİ TEMİZLEMEK MÜMKÜN !!!
4 AY İÇERİSİNDE KARACİĞERİ TEMİZLEMEK MÜMKÜN !!! 4 AY İÇERİSİNDE KARACİĞERİ TEMİZLEMEK MÜMKÜN !!!

Tarçının Bilinmeyen 10 Faydası
Tarçının Bilinmeyen 10 Faydası Tarçının Bilinmeyen 10 Faydası

İlgili Haberler