Sırtı Yara İçinde Kaldı

Sırtı Yara İçinde Kaldı
- A +

Tekirdağ'da 17 yaşındaki epilepsi hastası, okulunda merdivenlerden düşerek yaralandı. 66 gün tedavi gören genç eve geldiğinde sırtında yaralar olduğunu fark eden babası hastaneden şikayetçi oldu.

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde 17 yaşındaki epilepsi hastası Doğukan Bayırlı, eğitim gördüğü zihinsel engelliler okulunda merdivenlerden düşerek yaralandı. Kaldırıldığı hastanede 66 gün tedavi gören Doğukan eve taburcu edildikten sonra sırtında derin ve büyük yaralar olduğunu fark eden babası özel hastaneden şikayetçi oldu.

'HASTANE BU YARALARI NASIL FARK ETMEZ'

Oğlunun sırtında ve bacaklarında çıkan yaraların fark edilmemesine tepki gösteren Sevdar Bayırlı, 'Bu kadar mı insanlık ölmüş bu kadar mı duyarsızlık olur' Hastane bu yaraları nasıl fark etmez' dedi.

MERDİVENLERDEN DÜŞEREK YARALANDI

Malkara ilçesinde Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Orta Ağır Zihinsel Engelliler 10'ncu sınıf öğrencisi, Doğukan Bayırlı geçen Mart ayında okul merdivenlerinden düşerek yaralandı. Ambulansla Malkara Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Doğukan, ilk müdahalesinin ardından Tekirdağ'daki özel bir hastaneye sevk edildi.

YARALARI GÖREN BABA ŞOK OLDU

Yoğun bakım ünitesine alınan Doğukan Bayırlı, 66 gün tedavi gördükten sonra taburcu edilerek evine götürüldü. Baba Sevdar Bayırlı, oğlunun üzerini değiştirmek için soyduğunda sırtında ve bacaklarında derin yaralar olduğunu görünce adeta şok geçirdi.

ÜNİVERSİTE HASTANESİ KABUL ETMEDİ

Özel hastanedeki tedavisi sırasında yaraların fark edilmediğini öne süren baba Bayırlı,Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı'na özel hastane hakkında suç duyurusunda bulundu.Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi'nin yaraları gördükten sonra oğlunu tedavi için kabul etmediğini anlatan Sevdar Bayırlı;

ÖZEL HASTANEDE 66 GÜN TEDAVİ

'Oğlum özel hastanede 66 gün boyunca tedavi gördü. Eve getirdiğimiz kıyafet değiştirirken sırtında ve bacaklarında derin yaralar olduğunu görünce şok olduk. Hemen aile hekimine koştuk. Doktorlar evde bakımının kesinlikle yapılamayacağını söyledi. Bizde hemen çocuğu alıp Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi'ne götürdük ancak hastane oğlumu kabul etmedi. Bende hemen çocuğumun fotoğraflarını çekerek Tekirdağİl Sağlık Müdürlüğüne gittim ve oğlumu Çorlu Devlet Hastanesi'ne sevk ettiler. Şimdi tedavisi orada yapılıyor' dedi.

'BEN ÇOCUĞUMU O HASTANEYE ÖLDÜRSÜNLER DİYE Mİ GÖTÜRDÜM'

Yaraların özel hastane tarafından fark edilmemesine tepki gösteren baba Bayırlı, 'Özel hastanede 66 gün boyunca kalan çocuğumun yaralını kimse görmedi mi' Nerede o hastanenin doktorları. Ben çocuğumu o hastaneye öldürsünler diye mi götürdüm? Çocuğumun hayati tehlikesi devam ediyor. Özel hastanenin doktorları bana bu yaralardan haberlerinin olmadıklarını, bilmediklerini söylediler. Bu kadar mı insanlık ölmüş bu kadar mı duyarsızlık olur' şeklinde konuştu.

Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı, ailenin şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlattı.

Ben Sadece Saliha Bir Eş istiyordum
Ben Sadece Saliha Bir Eş istiyordum Yaş 25 evlilik zamanı geldi geçti derken annem açtı yuva kurma konusunu. Saliha bir kız olsun gerisi gelir diye düşünüyordum. Yakın bir akrabamızdan haber geldi. Komşuları çok dindarmış, kızlarının ailesinden daha da dine bağlı olduğunu duyunca sevindim.

3 nasihat
3 nasihat 3 nasihat

Yolda Ne Bulursan Sahibine Vereceksin
Yolda Ne Bulursan Sahibine Vereceksin Yolda Ne Bulursan Sahibine Vereceksin

Kıskanç Adam
Kıskanç Adam Kıskanç Adam

BİR DİLEĞİM VAR O DA BENİ BOŞAMANIZDIR
BİR DİLEĞİM VAR O DA BENİ BOŞAMANIZDIR BİR DİLEĞİM VAR O DA BENİ BOŞAMANIZDIR

BABA OLMAK BÖYLE BİR ŞEY İŞTE
BABA OLMAK BÖYLE BİR ŞEY İŞTE BABA OLMAK BÖYLE BİR ŞEY İŞTE

Kırlangıcın Aşkı
Kırlangıcın Aşkı Kırlangıcın Aşkı

ANNENİN OĞLUNA İBRETLİK MEKTUBU
ANNENİN OĞLUNA İBRETLİK MEKTUBU ANNENİN OĞLUNA İBRETLİK MEKTUBU

İlgili Haberler