Sırtı Yara İçinde Kaldı

Sırtı Yara İçinde Kaldı
- A +

Tekirdağ'da 17 yaşındaki epilepsi hastası, okulunda merdivenlerden düşerek yaralandı. 66 gün tedavi gören genç eve geldiğinde sırtında yaralar olduğunu fark eden babası hastaneden şikayetçi oldu.

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde 17 yaşındaki epilepsi hastası Doğukan Bayırlı, eğitim gördüğü zihinsel engelliler okulunda merdivenlerden düşerek yaralandı. Kaldırıldığı hastanede 66 gün tedavi gören Doğukan eve taburcu edildikten sonra sırtında derin ve büyük yaralar olduğunu fark eden babası özel hastaneden şikayetçi oldu.

'HASTANE BU YARALARI NASIL FARK ETMEZ'

Oğlunun sırtında ve bacaklarında çıkan yaraların fark edilmemesine tepki gösteren Sevdar Bayırlı, 'Bu kadar mı insanlık ölmüş bu kadar mı duyarsızlık olur' Hastane bu yaraları nasıl fark etmez' dedi.

MERDİVENLERDEN DÜŞEREK YARALANDI

Malkara ilçesinde Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Orta Ağır Zihinsel Engelliler 10'ncu sınıf öğrencisi, Doğukan Bayırlı geçen Mart ayında okul merdivenlerinden düşerek yaralandı. Ambulansla Malkara Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Doğukan, ilk müdahalesinin ardından Tekirdağ'daki özel bir hastaneye sevk edildi.

YARALARI GÖREN BABA ŞOK OLDU

Yoğun bakım ünitesine alınan Doğukan Bayırlı, 66 gün tedavi gördükten sonra taburcu edilerek evine götürüldü. Baba Sevdar Bayırlı, oğlunun üzerini değiştirmek için soyduğunda sırtında ve bacaklarında derin yaralar olduğunu görünce adeta şok geçirdi.

ÜNİVERSİTE HASTANESİ KABUL ETMEDİ

Özel hastanedeki tedavisi sırasında yaraların fark edilmediğini öne süren baba Bayırlı,Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı'na özel hastane hakkında suç duyurusunda bulundu.Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi'nin yaraları gördükten sonra oğlunu tedavi için kabul etmediğini anlatan Sevdar Bayırlı;

ÖZEL HASTANEDE 66 GÜN TEDAVİ

'Oğlum özel hastanede 66 gün boyunca tedavi gördü. Eve getirdiğimiz kıyafet değiştirirken sırtında ve bacaklarında derin yaralar olduğunu görünce şok olduk. Hemen aile hekimine koştuk. Doktorlar evde bakımının kesinlikle yapılamayacağını söyledi. Bizde hemen çocuğu alıp Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi'ne götürdük ancak hastane oğlumu kabul etmedi. Bende hemen çocuğumun fotoğraflarını çekerek Tekirdağİl Sağlık Müdürlüğüne gittim ve oğlumu Çorlu Devlet Hastanesi'ne sevk ettiler. Şimdi tedavisi orada yapılıyor' dedi.

'BEN ÇOCUĞUMU O HASTANEYE ÖLDÜRSÜNLER DİYE Mİ GÖTÜRDÜM'

Yaraların özel hastane tarafından fark edilmemesine tepki gösteren baba Bayırlı, 'Özel hastanede 66 gün boyunca kalan çocuğumun yaralını kimse görmedi mi' Nerede o hastanenin doktorları. Ben çocuğumu o hastaneye öldürsünler diye mi götürdüm? Çocuğumun hayati tehlikesi devam ediyor. Özel hastanenin doktorları bana bu yaralardan haberlerinin olmadıklarını, bilmediklerini söylediler. Bu kadar mı insanlık ölmüş bu kadar mı duyarsızlık olur' şeklinde konuştu.

Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı, ailenin şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlattı.

Büşra Ve Yusuf ( Okuyunca Göz Yaşlarınızı Tutamayacaksınız )
Büşra Ve Yusuf ( Okuyunca Göz Yaşlarınızı Tutamayacaksınız ) Büşra Ve Yusuf ( Okuyunca Göz Yaşlarınızı Tutamayacaksınız )

Bir Babanın Son Nasihati
Bir Babanın Son Nasihati Bir Babanın Son Nasihati

ANNE VE KAYNANA FARKI
ANNE VE KAYNANA FARKI ANNE VE KAYNANA FARKI

ALLAH ( C.C ) BANA YETER ( OKUYUNCA HAYRAN KALACAKSINIZ )
ALLAH ( C.C ) BANA YETER ( OKUYUNCA HAYRAN KALACAKSINIZ ) ALLAH ( C.C ) BANA YETER ( OKUYUNCA HAYRAN KALACAKSINIZ )

VERESİYE DEFTERİ ( OKUYUNCA ÇOK ETKİLENECEKSİNİZ )
VERESİYE DEFTERİ ( OKUYUNCA ÇOK ETKİLENECEKSİNİZ ) VERESİYE DEFTERİ ( OKUYUNCA ÇOK ETKİLENECEKSİNİZ )

BOŞANMAK İSTİYORUM
BOŞANMAK İSTİYORUM BOŞANMAK İSTİYORUM

Bir ANNE’nin Ağlatan Fedakarlığı ( Mutlaka Okuyun )
Bir ANNE’nin Ağlatan Fedakarlığı ( Mutlaka Okuyun ) Bir ANNE’nin Ağlatan Fedakarlığı ( Mutlaka Okuyun )

DEDİKODUYLA İLE İLGİLİ YAŞANMIŞ OLAY
DEDİKODUYLA İLE İLGİLİ YAŞANMIŞ OLAY DEDİKODUYLA İLE İLGİLİ YAŞANMIŞ OLAY

İlgili Haberler