Tırnakta Oluşan Beyaz Lekelerin Nedeni

Tırnakta Oluşan Beyaz Lekelerin Nedeni
- A +

Tırnaklarda oluşan beyaz lekeler genel olarak vitamin eksikliği veya yanlış kozmetik ürünleri kullanımı sonucunda meydana gelir.

Güzelliğin bir sembolü olan tırnaklar, içerisinde oluşan beyazlıklar ile estetik görünümünü kaybeder. Estetik görünümünün haricinde sağlığınızın iyi gitmediğininde habercisidir.

Bu nedenle tırnaklarda oluşan beyaz lekeleri oje ile kapatmak yerine bu sorunun çözümüne odaklanmak en iyisidir. Bundan dolayı sizlere tırnakların neden beyazladığını ve tırnaklarda oluşan beyazlıklara neler yapabileceğiniz hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Tırnaktaki Beyaz Lekeler Neden Ortaya Çıkar?

  1. Tırnaklar üzerinde oluşan beyazlamalar ile beraber parmaklarda ve tırnaklarda kaşıntı hissederseniz, tırnak mantarı olmuş olabilirsiniz. Bunun için mutlaka doktora görünmeli ve ilaç tedavisine başlamalısınız.
  2. Tırnaklarda oluşan beyaz lekeler bazen tırnakların sert bir şekilde bir yere çarpması sonucunda da oluşabilir. Bu nedenle tırnaklarınızı sert cisimlere müdahale etmekten uzak tutun.
  3. Evde temizlik yaparken kullandığınız temizlik ürünleri bir çok kimyasal maddeyi barındırdığından ve tırnaklar bu kimyasal maddelere temas ettiğinden dolayı tırnaklarda beyaz lekeler oluşabilir. Bu nedenle temizlik yaparken tırnaklarınızı eldiven giyerek korumalısınız.
  4. Tırnaklarda oluşan beyaz lekeler genel olarak vitaminsizlikten dolayı oluşur. Özellikle kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan tırnaktaki beyaz lekeler için bol bol kalsiyum barındıran gıdalar ve içecekler tüketmelisiniz.
  5. Kozmetik ürünleri de tırnaklarda beyaz lekelerin oluşmasına neden olur. Özellikle kalitesiz ojeler, süresi dolmuş ürünler ve el kremleri lekelerin oluşmasına neden olur.
  6. Bunların dışında kalsiyum eksikliği, nefrit, tiroit hormonu yetersizliği, bazı ilaçlar, kansızlık gibi etkenler tırnaklarda beyazlamaya neden olabilmektedir.

Tırnak Lekesi Nasıl Geçer?

  • Eğer bir hastalığınız yoksa düzenli beslenme sonrasında tırnak lekeleri kendiliğinden geçecektir.
  • Mümkünse bir vitamin ölçümü yaptırıp, kan değerlerinize baktırabilirsiniz. Buna göre vücudun eksik kalan vitaminlerine göre beslenirseniz bu lekelerden eser kalmayacaktır.
  • Sizler için daha önce yayınladığımız tırnaktaki beyaz lekeler ve çözümü adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Dikkat! Çin Plastikten Pirinç Üretiyor Gerçeği İle Plastiği Ayırt Etmenin Yolları
Dikkat! Çin Plastikten Pirinç Üretiyor Gerçeği İle Plastiği Ayırt Etmenin Yolları Dikkat! Çin Plastikten Pirinç Üretiyor Gerçeği İle Plastiği Ayırt Etmenin Yolları

Karaciğer Yağlanmasının 7 İşareti Doğal ve Kolay Çözüm Yolları
Karaciğer Yağlanmasının 7 İşareti Doğal ve Kolay Çözüm Yolları Karaciğer Yağlanmasının 7 İşareti Doğal ve Kolay Çözüm Yolları

Emniyet kemeri Onları Hayata Bağladı
Emniyet kemeri Onları Hayata Bağladı Edirnenin Keşan ilçesinde karşı şeride geçerek takla atan aracın sürücüsü ve eşi emniyet kemerinin takılı olması sayesinde kazayı ucuz atlattı.

Emekli polis memuru mandalina yüzünden pazarcıları vurdu
Emekli polis memuru mandalina yüzünden pazarcıları vurdu Bursa'da pazarda alışveriş yapan emekli polis memuru Gürkan Erol, mandalinalarını beğenmediği pazarcıları tabancayla yaraladı

İğneli Epilasyonun İnsanlar Üzerindeki Zararları
İğneli Epilasyonun İnsanlar Üzerindeki Zararları İğneli Epilasyonun İnsan Üzerindeki Zararlarından Bahsedeceğiz..

KARAKTERİNİZİ ANALİZİ EDİN
KARAKTERİNİZİ ANALİZİ EDİN KARAKTERİNİZİ ANALİZİ EDİN

4 AY İÇERİSİNDE KARACİĞERİ TEMİZLEMEK MÜMKÜN !!!
4 AY İÇERİSİNDE KARACİĞERİ TEMİZLEMEK MÜMKÜN !!! 4 AY İÇERİSİNDE KARACİĞERİ TEMİZLEMEK MÜMKÜN !!!

Tarçının Bilinmeyen 10 Faydası
Tarçının Bilinmeyen 10 Faydası Tarçının Bilinmeyen 10 Faydası

İlgili Haberler